سوالات متداول

سؤالاتی که عموما شما عزیزان درباره شرکت و نحوه خدمات رسانی دارید

چرا امداد مسکن ؟

*ثبات قیمت در یک سال.

*بهترین خدمات در سریع ترین زمان.

*انجام خدمات توسط متخصصینی مورد اعتماد.

*سرویس دهی شبانه روزی.

* پنل های متفاوت بسته به نیاز کاربر.

*درخواست خدمات به صورت آنلاین با استفاده از گوشی موبایل.

چطور اشتراک تهیه کنیم ؟

ابتدا با توجه به شهر سکونت خود از طریق منوی وب سایت وارد شهر خود شوید سپس از طریق گزینه خرید اشتراک در منو آن شهر اشتراک مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

نحوه تایید متخصص برای انجام خدمات ؟

کاربران گرامی باید قبل از ورود متخصص داخل منزل خود برای انجام خدمات کد کاربری و کارت پرسنلی متخصص را مشاهده و با اطلاعات ارسال شده از طریق پیامک، پس از تایید درخواست مطابقت داده و تایید صلاحیت نمایید.

در صورت عدم صلاحیت و تایید سریعا با تلفن های تماس شرکت امداد مسکن با پشتیبانی تماس حاصل نمایید. 

خرید اشتراک های امداد مسکن چه مزیتی دارد ؟

با خرید اشتراک های امداد مسکن می توانید به مدت یک سال از خدمات همان پنل به صورت رایگان(بدون پرداخت هزینه دستمزد متخصص) استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر درباره اشتراک های امداد مسکن پیشنهاد می کنیم راهنمای خرید اشتراک را مطالعه بفرمایید.

چطور درخواست خدمات بدیم ؟

برای دریافت خدمات لازم است ابتدا وارد شهر سکونت خود شوید سپس با توجه به نوع خدمات مورد نیاز از بین خدمات امداد مسکن، آن را انتخاب و سپس از گزینه درخواست خدمت اطلاعات خواسته شده را برای ما ارسال نمایید.

اگر کاربر اشتراک طلایی و نقره ای خریداری نکرده باشد، می تواند از خدمات استفاده کند؟

بله، کاربر می تواند به صورت گزینه ای از خدمات امداد مسکن استفاده کند اما ابتدا باید داخل وب سایت ثبت نام کرده تا بتواند درخواست خدمات را برای تیم امداد مسکن ارسال نماید.

پس از دریافت خدمات هزینه خدمات را به صورت آنلاین در لحظه می بایست پرداخت کند.( هزینه قابل پرداخت در زیر هر نوع خدمت قرار داده شده است).